DSC09207

Obchodzony 20 maja ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół stał się w naszym przedszkolu okazją do refleksji nad tym, jak każdy z nas może pomóc tym pożytecznym dla całej ludzkości owadom. Dzień ten, obchodzony od 2013 roku ma na celu ochronę pszczół przed wyginięciem. My także staramy się uświadamiać dzieciom wagę tego problemu. Dlatego też w grupie „Krasnoludków” i oczywiście u „Pszczółek” już od rana królował ten temat. Poczynając od śniadania dzieci dowiadywały się o pożyteczności tych owadów. Przecież miód jest nie tylko zdrowy i pożywny, ale i lubiany przez naszych przedszkolaków. Dzięki pszczółce Kai przenieśliśmy się do ula, poznając pracę pszczół, różne gatunki miodów i innych pszczelich produktów. Wiemy już jak można pomóc pszczołom oraz co robić, by im nie szkodzić. W czasie zabaw dzieci np. tak jak pracowite pszczółki „zapylały” kwiaty czy cierpliwie napełniały miodem plastry. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych czy matematycznych, a historyjka obrazkowa „Skąd się bierze miód” utrwaliła wiedzę dzieci na ten temat.
         Wprawdzie nie mogliśmy spotkać się z prawdziwym pszczelarzem, ale dzięki uprzejmości państwa Mróz, prowadzących rodzinną pasiekę, dzieci miały okazję zobaczyć potrzebne pszczelarzom narzędzia pracy oraz zamienić się chociaż na chwilę w pszczelarza. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu.

GALERIA " KRASNOLUDKI'"

GALERIA " PSZCZÓŁKI"