IMG 20210112 095346

W II tygodniu ferii zimowych dzieci z grupy „Sówki” pobawiły się w prawdziwych włoskich kucharzy – obchodziliśmy bowiem Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na uwagę zasługuje fakt, że dzień ten w Polsce przypada 9 lutego, natomiast w samych Włoszech świętuje się go 17 stycznia, w dniu św. Antoniego uznawanego za patrona twórców pizzy. Na naszych zajęciach nie zabrakło atrakcji podczas których dowiedzieliśmy się skąd pochodzi pizza i jakie ciekawe miejsca kryją w sobie Włochy, bawiliśmy się w komponowanie własnej pizzy ze składników, przeliczaliśmy i klasyfikowaliśmy wybrane produkty. Nie zabrakło tańców do utworu „Oh Le Le”, wykonaliśmy również „giga pizzę” z pokolorowanych i wyciętych kawałków. Na zakończenie naszych działań każdy przedszkolak miał okazję zrobić swoją autorską pizzę, która po upieczeniu smakowała po prostu wybornie!