6a76ae75 0135 44e7 a7bc 306d89e9adc7

"Pszczółki" biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Kreatywność budzi w nas muzyka...- Muzogramowa przygoda dla nauczyciela i smyka ! "Celem projektu jest obcowanie i popularyzacja muzyki klasycznej oraz rozwijanie wrażliwości muzycznej.  Co miesiąc dzieci analizują inny utwór muzyki klasycznej, sięgając po inne środki i akcesoria, które pomagają nam w stworzeniu całego szeregu ciekawych zabaw i ćwiczeń w oparciu wyłącznie o jeden temat muzyczny. Pomocne w opracowaniu utworu przychodzą nam również MUZOGRAMY -usystematyzowane i uporządkowane szeregi znaków graficznych opracowane i kreślone zgodnie z przebiegiem konkretnego utworu muzycznego. Może nie wszyscy lubią muzykę klasyczną, ale jest to wspaniały materiał na zabawy, przy którym dzieci świetnie bawią się i uczą i który umila czas pobytu w przedszkolu.