DSC06741

Krasnoludki korzystając z pięknej pogody wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej malowniczej przyrody. Największą atrakcją spaceru było zobaczenie kilku sarenek.

W kolejnych dniach dzieci dalej realizowały tematykę"Dary jesieni", uczyły się piosenki o "Muchomorku", układały historyjkę obrazkową pt."Las", wykonywały przestrzenne grzybki, układały puzzle roślin, drzew, bawiły się materiałem przyrodniczym.  Podsumowaniem tej tematyki było obejrzenie filmu przyrodniczego "Przygoda Skrzata Borówki", który opowiadał o lesie.