IMG 20240409 095552

W ramach tygodniowej tematyki  - ,, Na wiosennej łące ” dzieci najpierw rozmawiały na temat kwiatów, zwierząt i owadów, które można spotkać na wiosennej łące, a potem wyposażone w lornetki, lupy i pojemnik do obserwacji owadów wybrały się pieszo na łąkę.  Biedronki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się życiu na łące, uczyły się dostrzegać piękno przyrody, uświadomiły sobie konieczność jej ochrony oraz utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku. Po powrocie dzieci założyły własną ,, hodowlę ” dżdżownic i ślimaków. Z zaciekawieniem obserwują ich środowisko naturalne i sposób poruszania się. Miały również możliwość obserwacji jaszczurki. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych podróżników.