Podczas wydarzenia otwarcia Tygodnia Bibliotek dzieci poznały bajkę ,, Jaś i Małgosia''.

Bajka tak spodobała się dzieciom, że wspomnieniom i opowiadaniom nie było końca. Postanowiliśmy pobyć jeszcze w krainie ,,Jasia i Małgosi'' i przypomnieć sobie przygody tych bohaterów. Ponieważ każdą bajkę można odtwarzać na różne sposoby, tym razem w przeżywaniu przygód pomógł nam przenośny teatrzyk Kamishibai. I tym razem dzieci oglądały i słuchały z wielkim zainteresowaniem.

Po zakończeniu inscenizacji na dzieci czekał dreszczyk emocji – specjalnym gościem była ,,Baba Jaga'', która okazała się bardzo przyjazna przedszkolakom. Na twarzach dzieci malował się uśmiech podczas spotkania z tym niezwykłym gościem.