Chleb to symbol polskiej gościnności i otwartości i wiedzą o tym wszyscy. Realizując kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci upiekły pyszny i zdrowy chleb dyniowy. Ale zanim powstał chleb, dzieci poznały krok po kroku proces powstawania mąki, zapoznały się z produktami niezbędnymi do wykonania pieczywa oraz wzięły udział w tradycyjnej zabawie "Mało nas do pieczenia chleba". Po umyciu rąk i przygotowaniu się do pieczenia starszaki zabrały się do pracy, starannie odmierzając wszystkie produkty. Gdy ciasto było gotowe, dzieci przygotowały mu ciepłe miejsce do wyrośnięcia, a na koniec, po długim pieczeniu - pyszna degustacja chleba z konfiturą truskawkową!