5daea44d 3f47 471b 9527 42beac6d0434

W listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Jeża. „Pszczółki” przyłączyły się do tego świętowania poświęcając tym pożytecznym zwierzątkom kilka zajęć połączonych hasłem ,,Jeże swoje święto mają - dzieci o nich pamiętają". Dzieci uczestniczyły w zabawach, tańcach i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Poznały wiele ciekawostek z ich życia, a co najważniejsze, że jeże są pod ochroną. Największe zdziwienie wywołała informacja, że jeż tak naprawdę nie lubi jabłuszek, woli np.ślimaki i owady. Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. W prezencie dla jeżyków, dzieci wykonały pracę plastyczną. Nasze jeżyki znalazły swoje legowisko w jesiennych liściach w przedszkolnym ogrodzie, a przy okazji przygotowaliśmy jeżom zimowe posłanie. Może któryś zawita do naszego ogrodu.