Dnia 24 kwietnia starszaki skorzystały z zaproszenia uczniów Szkoły Muzycznej w Krapkowicach i wzięły udział w przepięknym koncercie. Artyści zaprezentowali grę na wielu, różnych instrumentach. Występowali solo lub w duecie. Przedszkolaki z duży skupieniem i zaangażowaniem wsłuchiwali się w piękne melodie. Na koniec dzieci miały okazję zaśpiewać na dwa głosy do akompaniamentu fortepianu. Po udanym koncercie dzieci miały okazję zwiedzić krapkowicką basztę. Na wszystkich śmiałków czekało wiele schodów do pokonania. Zwieńczeniem tej wspinaczki był malowniczy widok na całe miasto. Choć pogoda nie dopisała za bardzo, dzieci wróciły zadowolone z wycieczki.

To ostatnio ulubione miejsce odwiedzane przez naszych przedszkolaków. Dzieci z wielkim zapałem i przy pomocy lup poszukują owadów, zamieszkujących tę okolicę. Biedronki, muszki, kowale, a nawet pająki i pszczoły, to tylko część owadów, które udało się zauważyć bystrym przedszkolakom. Po poszukiwaniach, znalazł się też czas na zabawy bieżne na pumptrucku. Dzieci z ochotą rozwijają sprawność ruchową, przy okazji czerpiąc z tego wiele radości.

Wszystkie starszaki w zielono-niebieskich strojach rozpoczęły zajęcia od "uleczenia" naszej planety, proponując rozwiązania i proekologiczne zasady, o których powinni wszyscy pamiętać. Dzieci sporządziły też mapę myśli w formie zielonego drzewka, dla wszystkich rodziców i odwiedzających nasze przedszkole. Dzieci po utrwaleniu zasada segregacji odpadów, własnoręcznie podpisały kodeks małego ekolega, a następnie zakasały rękawy i zabrały się za sprzątanie najczęściej i najchetniej odwiedzanego miesca w Górażdżach - placu wiejskiego. Ku uciesze wszystkich, nie czekało na nas wcale dużo pracy.

15 kwietnia do naszego przedszkola zawitali artyści z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. " Wiosenna pobudka". Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom wiosenne zwyczaje panujące wśród zwierząt.

Dnia 15.04.2024r. zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

Listy wywieszone są w przedszkolu na głównej tablicy ogłoszeń.

Dnia 05.04.2024r. zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

Listy wywieszone są w przedszkolu na głównej tablicy ogłoszeń.

Prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych o potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do przedszkola. Potwierdzenie należy dokonać w systemie nabór w dniach od 08.04-12.04.2024r..

zyczenia Górazdze wielkanoc

W środę dzieci w eleganckich strojach rozpoczęły dzień od uroczystego i świątecznego śniadania. Po smacznym posiłku dzieci zabrały się do pracy. Wełnianie baranki i gigantyczne pisanki, to część warsztatów plastycznych, które czekały na przedszkolaków. Nie brakło też słodkiego poczęstunku w formie zajączkowych ciasteczek. Najdłużej wyczekiwanym momentem było spotkanie z Zajączkiem i poszukiwanie prezentów ukrytych w ogrodzie.  Ku uciesze wszystkich przedszkolaków, na każdego czekał koszyczek pełen niespodzianek.

Dnia 26 marca Blanka i Tomasz z grupy starszaków reprezentowali naszą placówkę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Gogolinie. Blanka wyrecytowała wiersz W.Szymborskiej "Nic dwa razy", a Tomasz wiersz Juliana Tuwima "Okulary". Mimo niewielkiej tremy dzieci wystąpiły bezbłędnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę w postaci książki i dyplomu.

W minioną środę odbyły się zajęcia logorytmiczne, które są połączeniem terapii logopedycznej z rytmiką. W trakcie zajęć dzieci rozwijają umiejętności słuchowe, ruchowe oraz słuchowo-ruchowe. Odpowiednie dobranie ćwiczeń wykorzystujących rytm w elementach terapii logopedycznej, stymuluje najważniejsze czynności będące podstawą do rozwoju mowy-motorykę i słuch.

Ponadto forma zajęć opierająca się na zabawie w grupie wspiera rozwój społeczny oraz sprzyja kształtowaniu kompetencji komunikacyjnych.