Tą rymowanką rozpoczął się nasz niebieski Dzień Niezapominajki, którego celem jest promowanie walorów otaczającej nas przyrody oraz przypominanie o ochronie środowiska. Dlatego też dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce, która niosła za sobą piękny morał. Przyroda to życie. Podczas zajeć dzieci zamieniły się w Mimów, których zadaniem było przedstawienie opowieści pantomimicznej o wesołej i smutnej niezapominajce. W całkowitej ciszy powstała piękna historia, interpretowana przez każdego mima na swój sposób. Dzieci chcąc zrobić swoim rodzicom przysługę, wykonały Przypominajki, które zawisną na ich lodówkach. Każda przypominajka zawierała cenną wiadomość, zadanie, prośbę, o której rodzice nie mogą zapomnieć. Zwieńczeniem tego dnia była zabawa tropiąca w najbliższej okolicy, przedszkolakom podczas spaceru udało się znaleźć, aż 8 miejsc, w których rosną słynne już Niezapominajki.

{sigplus layout="flow" rows=1 cols=3}aktualnosci/05/niezapominajka{/sigplus}