17 lutego w przedszkolnej sali zagościły koty w każdej postaci. Dziecięce przebrania, kocie fotografie, książeczki z kocimi bohaterami i wiele innych! Tuż po śniadaniu dzieci zaczęły rozwiązywać kocie zagadki, które przygotował dla nich czarny kot Rademenes wraz ze swoimi kocimi przyjaciółmi. Dzieci miały do wykonania 7 zadań, a każda poprawnie wykonana aktywność nagradzana była kocią łapą. Odczytywanie kocich hielogrifów, picie mleka jak kot, kocia gimnastyka, czy odczarowanie pecha spowodowanego przez czarnego kota, to dla naszych przedszkolaków pestka i wszystkie 7 odznak zostało zgromadzone w mgnieniu oka. Zafascynowani kocią tematyką, do końca korzystaliśmy z przyniesionych przez dzieci książek, codziennie poznawaliśmy przygody różnych kotków.