Czyściochowe Przedszkole to projekt dotyczący higieny, w którym uczestniczymy po raz pierwszy. Celem tego projektu jest wyrobienie dobrych nawyków higienicznych poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących higieny poszczególnych partii ciała. Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się na higienie nosa, w której pomogła nam Świnka Zakatarzynka oraz niezbędna Chusteczka Smareczka. Dzieci uczyły się prawidłowo dmuchać nos i dowiedziały się jak prawidłowo dbać o jego higienę. Kolejne zajęcia dotyczyły higieny całego ciała i tu niezwykle pomocna okazała się Gąbucha Spryciucha, która pokonuje  Pociaka Smrodziaka ukrytego w najmniejszych zakamarkach naszego ciała. Dzieci zgodnie stwierdziły, że łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu i po wspólnej burzy mózgów, spróbowały zaprojektować własną łazienke. A na koniec - kolorowe bańki, tworzone przez każdego!