20231114 105415Przedszkolaki  z grupy „Sówki” 14 listopada udały  się do biblioteki na „PASOWANIE NA CZYTELNIKA”.

Dzieci poznały wszystkie zakamarki biblioteki, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i jak wypożyczyć książkę. Wysłuchały i oglądały w teatrzyku ksmishibai  bajkę „Calineczka”oraz bajkę „Nie martw się Tulisiu”.  Brały również udział w zabawie ruchowo-naśladowczej „W książeczce płynie rzeczka”. Na koniec odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki i przyjaciół książki. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy i zakładki do książki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki wręczyły paniom prowadzącym słodki upominek i laurkę.

Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.