Rekrutacja 2018-2019
sobota, 10 lutego 2018 22:08

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacji i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018-2019

pdfZałącznik PDF94.21 KB31/01/2018, 21:37

DYŻURY WAKACYJNE 2018

Nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu,

a Oddział Zamiejscowy w Górażdżach w miesiącu sierpniu.

"Słoneczka nadal w karnawałowych rytmach"
sobota, 10 lutego 2018 22:07

DSC00236Starszakom tak bardzo spodobały się wspólne zabawy na balu przebierańców, że postanowili powtórzyć karnawałowe rytmy w swojej grupie w przedszkolu. Wszystko było przygotowane jak na prawdziwym balu-sala, maski, dekoracje. Najważniejsze były tańce, zabawy i wiele, wiele radości. Oczywiście, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Ponieważ był to tłusty czwartek pomiędzy innymi pysznościami , pojawił się pączek. Jak to w tłusty czwartek bywa-smakował wyśmienicie.

Zobacz galerie

"Grupa Niedżwiedżia-nasi mili goście"
sobota, 10 lutego 2018 22:07

DSC00270W naszym przedszkolu znane nam są rózne tradycje- również ta zwana "Wodzeniem Niedżwiedzia". Ten przemiły gość z całą swoją drużyną i w tym roku do nas zawitał. Rozbawił wszystkich- dzieci i dorosłych. Przy rytmach instrumentów nogi same zaczynały tańczyć a buzie się uśmiechały. Niedżwiadek miał tak przemiłą buzię i mięciutkie futerko, że dzieci chętnie go głaskały i witały się z nim. Wzajemnie życzyliśmy sobie dobrego roku i już od dziś czekamy na kolejne spotkanie.

"Zimowy sapcer do lasu"
sobota, 10 lutego 2018 22:07

DSC00361"Słoneczka" w ramach dnia "Dokarmiania zwierząt leśnych" wybrały się na zimową wędrówkę do lasu. Każdy zaopatrzony był w plecak, a w nim przysmaki dla naszych leśnych przyjaciół. Przed spacerem rozmawialiśmy o wszystkich dobrych walorach takiej wyprawy. Zaś podczas pobytu w lesie podziwialiśmy piękno przyrody, oddychaliśmy świeżym powietrzem. Oczywiście wypatrywaliśmy jakiegoś zwierzątka, bo bardzo chcieliśmy je ujrzeć. Udało się zobaczyć w oddali stado sarenek a nad nami przelatujący klucz ptaków.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę
sobota, 10 lutego 2018 22:05

img29Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom za wkład wniesiony na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest Wam obojętny. Dziękujemy również rodzicom za współpracę i zaangażowanie.

Bal Karnawałowy
sobota, 10 lutego 2018 20:56

DSC00001"Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, tańczą same przebierańce"- my też przy wesołych rytmach muzyki i wielu zabawach bawiliśmy się na "Balu przebierańców" w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Pięknie udekorowana sala czekała na nas- przedszkolaków. My oczywiście tego dnia nie wyglądaliśy zwyczajnie, bo każdy miał na sobie ciekawy kostium , maskę i był wymarzoną przez siebie postacią. Zabawa była super. Dziękujemy za życzliwość, udostępnienie nam sali i zorganizowanie dla nas tak wspaniałego dnia. Gościliśmy także na balu Zastępcę Burmistrza p. Krzysztofa Długosza, który obdarował dzieci słodkościami za co serdecznie dziękujemy.

Zobacz galerie

"Słoneczka" na pokazach zapasów w szkole
środa, 31 stycznia 2018 21:30

DSC09949Starszacy skorzystali z zaproszenia Szkoły nr 2 w Gogolinie i udali się tam na pokazy zapasów. Było to dla dzieci niezwykłe przeżycie-bowiem nie często mamy okazję podziwiać "na żywo" takich sportowców. Rozgrzewka, ciekawe ćwiczenia, elementy walki-to wszystko nas fascynowało. Sami też mieliśmy możliwość poskakać i poćwiczyć na profesjonalnych matach. Ponieważ na ten dzień przypadła w szkole uroczystość patrona szkoły- uczestniczyliśmy też w apelu z tej okazji.

"Kolędowanie przy żłóbku"
środa, 31 stycznia 2018 21:22

IMG 20180129 WA0042Ostatniego dnia ferii zimowych wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do Kościoła, aby kolęda pożegnać dzieciątko Boże w żłóbku. Były śpiewy indywidualne jak i wspólne. Następnie zagraliśmy dzieciątku na dzwoneczkach. Śpij dzieciąteczko, będziemy kolędować Ci na następne Boże Narodzenie.

Zobacz galerie

"Tydzień z Kubusiem Puchatkiem"
wtorek, 30 stycznia 2018 21:20

DSC00487Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął nam pod hasłem "Tydzień z Kubusiem Puchatkiem" jako, że 18 stycznia najsłynniejszy miś świata Kubuś Puchatek ma swoje święto. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie wiele zabawowych historii misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu, wysłuchały bajek czytanych przez nauczycielki w ramach programu "Czytajmy dzieciom, czytanie rozwija wyobrażnie" i panią bibliotekarkę. Nauczyły się piosenki o Kubusiu, wykonały szereg prac plastycznych, oglądały bajki na TV, rozwiązywały zagadki itp. Jedną z głownych atrakcji tego dnia był "Bal Kubusia Puchatka" tego dnia wszyscy przedszkolacy przybyli do przedszkola ubrani w kolorze żółtym. Wśród wielu tańców przygrywanych przez p. Elzbietę Bednarek-Klimas dzieci spędziły miło ten dzień i cały tydzień.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>