IMG 6519

W ramach realizacji programu autorskiego promującego zdrowe odżywianie „ Co zdrowe jest wiem i to chętnie jem” przedszkolaki dowiadywały się na czym polega zdrowa dieta oraz   w formie zabawy, zajęć kulinarnych poznawały i utrwalały zasady zdrowego odżywiania . Przedszkolaki zostały zapoznane z piramidą zdrowego żywienia i produktami mającymi korzystny wpływ na ich organizmy, ale także przypomniały sobie jak prawidłowo i kulturalnie należy spożywać posiłki. Wszystkie dzieci zaangażowały się w samodzielne przygotowanie zdrowej sałatki jarzynowej. Wyposażone w fartuszki, noże oraz deski kroiły warzywa i mieszały ze sobą a na koniec doprawiały . Na koniec zajęć czekała wszystkich degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę. Dzieci kształciły umiejętność współpracy w grupie, czerpały  radość z przygotowywania sałatki. Samodzielnie wykonana sałatka sprawiała im wiele radości i zachęcała do jedzenia. Zajęcia pozwoliły nabyć nowe doświadczenia oraz doskonalić samodzielność. Uśmiech na twarzach gościł przez cały dzień.