bip m

Ten tydzieńTen tydzień830
Ten miesiącTen miesiąc8204
WszystkieWszystkie561746

Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Dzień Mamy i Taty u Biedronek
wtorek, 12 czerwca 2018 10:07

25.05. gościliśmy w naszym przedszkolu mamusie i tatusiów. Dzieci przygotowały przedstawienie "Przygody małej żabki", życzenia, tańce, piosenki oraz własnoręcznie przygotowane upominki. Na koniec dzieci zaprosiły rodziców na poczęstunek.

Tenis
poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:17

Kolejne zajęcia na kortach tenisowych sprawiły przedszkolakom wiele radości. Motylki jak zawsze energicznie, podążały za trenerem powtarzając nazwy poznanych już linii tenisowych. Następnie próbowały podbijać balony rakietami do tenisa oraz trafiać piłeczkami tenisowymi do celu.

Codzienność
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:54

Nasza codzienność czyli to co Motylki lubią najbardziej- zabawy dowolne oraz tańce przy skocznej muzyce.

Chlebek bananowy
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:05

Podczas kolejnych zajęć kulinarnych Zuzia i Natan przygotowali zdrowy chleb bananowy. Na początku dzieci dokładnie odmierzały składniki, które potem dokładnie połączyły mieszając w jednej misce. Na koniec jak prawdziwi kucharze, posprzątali swoje miejsce pracy.

piątek, 25 maja 2018 07:52

Dn. 16.05.2018 odbyła się kolejna wyprawa do lasu. Gdy ruszaliśmy, nasz kompas pokazywał kierunek północny. Zaraz na początku marszu przywiyała nas ukiwiecona czerowymi makami łąka, widok utwierdził nas w tym, że świat przyrody jest bardzo piękny. Udało nam się wreszcie dotrzeć do drzewa, które często odwiedzają dzięcioły i drążą w nim małe dziuple. Potem odkryliśmy miesce, gdzie w słońcu dojrzewały pachnące już, leśne poziomki. Po drodze dzieci miały okazję obserwować wędrujące po drzewach ślimaki winniczki, chociaż ich nazwę trudno było zapamiętać. Na koniec zaopatrzeni w parasole z paproci wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola.

piątek, 25 maja 2018 07:38

9 maja odbyła się kolejna piesza wycieczka do lasu. Celem wyprawy było dotarcie do drzewa, które jest często odwiedzane przez dzięcioły, ale zaraz na początku lasu zaskoczył na widok mnóstwa ślimaków. Co krok to ślima, aż trudno było je policzyć. Były to ślimaki winniczki, największe w Polsce ślimaki z muszlą. Bardzo urokliwe i wdzięczne do obserwacji. Do wyznaczonego celu więc tym razem nie dotarliśmy, ale ślimaki były tego warte. Zdążyliśmy potem utrwalić nazwy i wygląd niektórych drzew, policzyć młode pędy wyrastające na sosenkach, zachwycić się wyglądem i zapachem obficie kwitnących w tym roku akacji, a na pożegnanie wyszły nam jeszcze ślimaki, tym razem bezmuszlowe.

Wizyta w bibliotece
wtorek, 15 maja 2018 07:17

02.05.2018 r., dzieci odwiedziły filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Górażdżach. W czasie wizyty dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki oraz pracy bibliotekarza.

Tenis
poniedziałek, 07 maja 2018 07:24

Grupa "Motylków" i "Biedronek" zaliczyła swoje kolejne zajęcie ruchowe na korcie Gogolińskiego Klubu Tenisowego. Coraz lepiej wychodzi nam wykonywanie poleceń trenera. Na czas zajęć przedszkolaków na korcie rob się kolorowo. Pojawiają się balony, piłeczki, hulahopy itp. Motylki spisały się tak dobrze, że mogły już ćwiczyć z rakietkami. Dodatkową atrakcją były tym razem zbyt mocno napompowane balony, które pękały z hukiem.

poniedziałek, 07 maja 2018 07:12

Tym razem, podczas naszej pieszej wędrówki, las zaskoczył nas mile ekspansją zieleni i głośnym śpiewem ptaków. Niestety, tu i ówdzie leżały pozostawione góry śmieci. Ten widok zawsze bardzo bulwersuje naszych wychowanków, kręcą głowami i dziwią się takiemu zachowaniu nieodpowiedzialnych ludzi. Pobyt w lesie dał dzieciom okazję do bliższego poznania niektórych roślin mających właściwości lecznicze. Był to popularny mlecz i jaskółcze ziele. dzieci poznawały wyciekający płym po zerwaniu łodygi. Po krótkiej -przerwie na posiłek, sprawdziliśmy jeszcze czy to prawda, że kawałkiem kamienia wapiennego można rysować tak jak kredą.

Zwierzęta wiejskie u Motylków
poniedziałek, 07 maja 2018 07:01

Jako jeden z tematów kompleksowych, Motylki poznały zwierzęta wiejskie. Dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w róznego typu zajęciach związanych z tematem oraz ochoczo opowiadały o swoich przeżyciach związanych z przyjaciólmi z wiejskiego podwórka.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>